Kılavuz Çekme

M12 - M48 Kılavuz çekme makinası

M12-48 Elektrikli kılavuz çekme makinası ( servo motorlu , dokunmatik ekranlı ) , 

0 - 50 devir/dakika , 

1.200 watt , 220 volt.

M12 - M36 arası 10 adet pens seti, Masa, Açılı kafa dahildir.

M6 - m33 Kılavuz çekme makinası

1-Manuel çalışma şekli olarak kılavuz çekme işlemi :

 Bu çalışma şeklinde kumanda kolundaki alt ve üstte bulunan 2 düğmeyi kullanıyorsunuz. Bir düğmeye basınca sağ döner , diğer düğmeye basınca sol döner. Dokunmatik paneldeki bir seçenekle hangi düğmenin sağ , hangi düğmenin sol döndüreceğini de seçebilirsiniz. ( Genelde alt düğme sağ , üst düğme ise sola dönmesi için seçilir. )

2-Otomatik çalışma şekli olarak kılavuz çekme işlemi :

 Otomatik derinlik ayarı verebilirsiniz. Bu sayede bir düğmeye basıp bıraktığınızda önce sağ döner , ayarladığınız derinliğe ulaşınca otomatik olarak ters döner ve kılavuz çekme işlemi tamamlanmış olur.

İşlem sırasında durdurmak isterseniz diğer düğmeye basarak durdurabilirsiniz. Diğer düğmeye bir daha basarsanız kılavuz geri dönerek çıkar.

Durdurduktan sonra kılavuz çekme düğmesine tekrar basmanız durumunda , sıfırdan saymaya başlayarak kılavuz çekme işlemine sil baştan tekrar başlar ve istediğiniz derinliği aşmış olursunuz. Ortada durdurduğunuz durumlarda tamamen geri çıkıp kılavuz işlemine deliğin üstünden başlarsanız istediğiniz derinliği yakalamış olursunuz. Çünkü siz start düğmesine bastığınız andan itibaren gidilen mesafeyi saymaktadır.

3-Kademeli otomatik ( gagalama şeklinde ) kılavuz çekme işlemi :

 Gagalama dediğimiz işlemi otomatik yapabiliyor. Yani derin deliklere kılavuz çekme işlemi için , otomatik 2 ileri 1 geri kılavuz çekme ayarlaması yapabilirsiniz. Örneğin 100 mm derinliğe 80 mm derinlikte M24 kılavuz çekmek istiyorsunuz. Toplam kılavuz çekme derinliğini 80 mm , sağ dönme derinliğini 15 mm sol dönme derinliğini 5 mm olarak ayarlarsanız , 15 mm kılavuz çeker , 5 mm geri döner , 20 mm ( 5+15 ) kılavuz çeker , 5 mm geri döner ve bu şekilde bir sağ bir sol döne döne , toplam 80 mm derinliğe ulaşıncaya kadar otomatik kılavuz çekip , sonrasında 80+5 mm geri dönerek işlemi bitirir 

m3 - m16 versiyonu

Servo motorlu bu modelle , 220 volt elektrik kullanarak , her yerde sessiz kılavuz çekme imkanınız olacak.

( İş yeriniz bir apartmanın alt katında olsa bile , üst kattaki daireleri rahatsız etmeden kılavuz çekebilirsiniz. )

Kılavuz çekme mesafesini yani kılavuz çekme derinliğini de istediğiniz gibi ayarlayabileceksiniz bu modelle.
M3 ile M16 arasında kılavuz çekiyor bu modelimiz.

0 ile 312 dev/dak arasında hız ayarı yapabilirsiniz.

Sağ ve sol devir ayarlarını ayrı ayrı yapabiliyorsunuz.
Bu sayede yavaş kılavuz çekip , daha hızlı ters dönebilirsiniz.

Her kılavuz çekme ölçüsünde ayrı ayrı elektronik tork değeri verebilirsiniz. Verdiğiniz tork değeri aşıldığı vakit motor otomatik duruyor.

 

3 Farklı şekilde çalışma imkanı var :